Jeśli iść przez życie to tylko w wygodnych butach

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Liczby robią wrażenie

Badania pokazują, że każdego roku na świecie produkowane jest ponad 20 milionów par butów, a ludzie w przeciągu swojego życia zużywają od kilkudziesięciu do nawet kilkuset par butów. Wszystko oczywiście zależy od tego w jakim kręgu kulturowym się urodziliśmy, od długości naszego życia i w końcu od zasobności naszego portfela. Jeszcze zanim zaczniemy dobrze chodzić dostajemy pierwsze buciki do chrztu, później kolejne gdy wykonujemy pierwsze kroki trzymani za ręce przez naszych rodziców, następnie kilka par do szkoły (bo potrzebne są na zmianę, na zajęcia wychowania fizycznego, na zajęcia z baletu no i oczywiście podczas wyjścia na basen). Zazwyczaj w szkole podstawowej chcemy już sami wybierać w jakich butach będziemy chodzić, choć zazwyczaj wybieramy i tak buty takie same, bądź podobne do tych, których używają nasi rówieśnicy. Jednym zdaniem buty towarzyszą nam od naszych narodzin, aż po nasz koniec (na tą „okazję” zazwyczaj są kupowane nowe buty). Choć nie zawsze zwracamy na to uwagę buty towarzyszą nam całe życie, dlatego warto wybierać wygodne buty w których łatwiej będzie iść przez życie.

Wygodne, czyli jakie?

  • Solidnie wykonane: jeśli możemy sobie na to pozwolić unikajmy najtańszych butów. Niska cena nie bierze się znikąd. Producenci zazwyczaj oszczędzają na materiale podeszwy, która wykonana jest z mało odpornego materiału, szybko się zużywa przez co nasza stopa nie układa się prawidłowo.
  • Z dobrych materiałów: nie ma nic gorszego niż niskiej jakości, sztuczne materiały przez które stopa się nadmiernie poci, Sprzyja to chorobom skóry i sprawia, że czujemy dyskomfort.
  • Z dobrą podeszwa: Dobre, wygodne buty zazwyczaj posiadają podeszwę wysokiej jakości. Dzięki temu stopie oferowana jest odpowiednia amortyzacja, która sprawia, że w naprawdę wygodnych butach czujemy się jakbyśmy latali. Lekko i komfortowo.
  • Wykonane do konkretnych czynności: inaczej powinny być skonstruowane buty do biegania, inaczej buty do długich górskich wędrówek, a jeszcze inaczej buty na lato. Pamiętajmy, że powiedzenie, że „jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego” nie wzięło się z nikąd.
  • Takie, o których zapominamy. Po prostu. W dobrych butach czujemy się na tyle swobodnie i komfortowo, że podczas użytkowania powinniśmy o nich zapomnieć.

Wygodne buty wywołują uśmiech

Nie sprawiają problemów: nie obcierają, nie sprawiają, że cierpną nam stopy, nie powodują pęcherzy ani bólu kostki. Wygodne buty najzwyczajniej opłaca się kupować, gdyż sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze, a przez to mamy więcej czasu na przyjemności nie musząc przejmować się bolącymi stopami.

Dodaj komentarz